Zapraszamy na bezpłatną mammografię z nagrodami

ZOZ nr 2 w Rzeszowie już po raz szósty zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja trwa od 7.10.2019r. do 31.12.2019 r.

 

Badania mammograficzne można wykonywać w Poradni Ginekologiczno-Położniczej ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9
w Rzeszowie. Diagnostyka odbywać się będzie w każdy pon./czw./pt. w godz. 8.00 – 16.30 oraz wt./śr. w godz. 8.00 – 18.30.

Panie które przebadają się podczas akcji „Rak a Zdrowie” mogą wziąć udział
w losowaniu nagród. Aby wziąć udział w loterii wystarczy wykonać badanie i zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 0,50 zł.

Tegoroczna nagroda główna to damski rower miejski.  Oprócz tego, do wygrania 50 atrakcyjnych upominków, m.in. sprzęt RTV i AGD, zestawy luksusowych kosmetyków, vouchery na konsultacje dietetyczne i masaże, bony na badania diagnostyczne oraz wiele innych.

Kampania „Rak a Zdrowie” jest skierowana do mieszkanek powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat.

Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 17 86 13 605 i 17 86 13 616 lub osobiście w Poradni Ginekologicznej przy ul. Fredry 9.

Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony zostanie na kampanię edukacyjną dotyczącą profilaktyki raka piersi. Do tej pory w ramach VI edycji udało się przebadać blisko 2000 Pań
z powiatu rzeszowskiego.

Patronat Honorowy nad akcją objął Starosta Rzeszowski – Pan Józef Jodłowski. Kampanię wspierają również sponsorzy: P.H. Medres, Greinplast, Inglot, Donegal, Avon, Good Mood, TZMO, ZPH Argo, Dieta-System oraz Dez-Bud , którzy ufundowali nagrody.

 


 

 Ruszyła już V edycja akcji profilaktycznej Rak a Zdrowie

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat
na bezpłatne badania mammograficzne w ramach V edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Akcja rozpoczyna się 15.10.2018 r. i trwa do 31.12.2018 r.

Badania mammograficzne można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Panie, które wykonają badanie w okresie 15.10.2018 – 31.12.2018 mogą wziąć udział w losowaniu nagród. Tegoroczna nagroda główna to robot kuchenny Bosch MUM o wartości 580 zł

Do wygrania jest ponad 30 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. blendery, żelazko, mikser, sokowirówka, suszarki do włosów, zestawy kosmetyków firmy INGLOT oraz bony na bezpłatne badania diagnostyczne (densytometria + poziom witaminy D3 + wapń).

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 0,50 zł.

Ponieważ badania wykonywane są w ramach programu profilaktycznego NFZ, Panie mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie.

Rejestracja odbywa się pod nr tel. 17 86 13 605 lub osobiście w Poradni Ginekologicznej przy ul. Fredry 9.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii.

Patronat honorowy nad akcją objął Starosta Rzeszowski, natomiast patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA oraz Super Nowości. Kampanię wspierają również sponsorzy: P.H. Medres, Greinplast, Inglot, Firma Remontowo – Budowlana DEZ-BUD, którzy ufundowali nagrody w loterii.

 


Zrób mammografię i wygraj nagrody!

ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach IV edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja trwa od 18.09.2017 r. do 29.12.2017 r. i jest skierowana do mieszkanek powiatu rzeszowskiego.

 

Badania mammograficzne można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.30, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Dodatkowo, Panie które wykonają badanie w okresie 18.09.2017 – 29.12.2017 mogą wziąć udział w losowaniu nagród. Tegoroczna nagroda główna to urządzenie do samodzielnego badania piersi marki „Braster” wraz z wykupionym abonamentem na 24 miesiące, o wartości blisko 900 złotych.

Oprócz tego, do wygrania blisko 30 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. przenośny odtwarzacz DVD, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, mop parowy, kuchenne sprzęty AGD, kosmetyki do makijażu marki Inglot, bilety do kina i wiele innych.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 0,50 zł.

Ponieważ badania wykonywane są w ramach programu NFZ, Panie mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie. Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 17 86 13 605 lub osobiście w Poradni Ginekologicznej przy ul. Fredry 9.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii.

Kampania „RAK a ZDROWIE” realizowana jest przez ZOZ nr 2 już po raz czwarty.
W ubiegłorocznych edycjach wzięło udział aż 1370 Pań, z czego 66 kobiet zostało skierowanych na dalszą diagnostykę.

Patronat Honorowy nad akcją objął Starosta Rzeszowski. Kampanię wspierają również sponsorzy: P.H. Medres, Greinplast, G2a, Kino Helios, Inglot, Da Luca, którzy ufundowali nagrody.

 


Z przyjemnością informujemy, że Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie zakwalifikowała się do programu „Gabinety z Różową Wstążką”.

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii „AVON Kontra Rak Piersi” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amazonki” Warszawa-Centrum. Projekt jest dopełnieniem kampanii profilaktycznej „Rak a Zdrowie”, prowadzonej od kilku lat przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

W związku z tym, Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zapraszana na dofinansowane badania USG piersi. Koszt badania to jedyne 20 zł.

Dodatkowo, w cenie badania każda pacjentka otrzyma zestaw kosmetyków AVON do pielęgnacji ciała.

Zapisy rozpoczynają się 18 września. Badania USG odbędą się w dniach 13 i 20 października w godzinach 8.00 – 12.00. Rejestracja pod nr telefonu 17 850 90 58.

Liczba badań ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o programie na stronie www.avonkontrarakpiersi.pl

Zapraszamy!

 


 

Ruszyła III edycja kampanii zdrowotnej „RAK a ZDROWIE”

 

ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach III edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja trwa od 5.09.2016 r. do 12.12.2016 r. i jest skierowana do mieszkanek powiatu rzeszowskiego.

Badania mammograficzne można wykonać od pon. do piątku w godz. 8.00 – 17.30, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9
w Rzeszowie.

Dodatkowo, Panie które wykonają bezpłatną mammografię w okresie 5.9.2016 – 12.12.2016 mogą wziąć udział w losowaniu. Do wygrania aż 35 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. mikrowieża Philips, kuchenka mikrofalowa, roboty kuchenne, suszarko-lokówki, zestawy garnków, zestawy kosmetyków marki Inglot, zestawy ręczników, podwójne bilety do kina
i wiele innych. Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 0,50 zł.

Ponieważ badania są wykonywane w ramach programu NFZ, Panie mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie. Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 17 86 13 605.

Kampania „RAK a ZDROWIE” realizowana jest przez ZOZ nr 2 już po raz trzeci.

W ubiegłorocznych edycjach wzięło udział aż 1015 Pań, z czego 61 kobiet zostało skierowanych na dalszą diagnostykę. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych pozwala podjąć odpowiednie leczenie i znacznie zwiększa szanse na szybkie i pełne wyleczenie choroby.

 

 


 

Kampania zdrowotna „RAK a ZDROWIE” loteria  II edycja (03.09.2015 – 11.12.2015)

 

Kampania zdrowotna „Rak a zdrowie” – loteria trwała od 3 września 2015 r. do 11 grudnia 2015 r.

Celem naszej kampanii jest i była promocja zdrowego stylu życia u kobiet  w przedziale wiekowym 50 – 69 lat, poprzez zachęcenie ich do udziału w cyklicznych badaniach mammograficznych. Zachętą do zbadania się była możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród po zakończeniu akcji. Do wygrania były cenne nagrody m.in.: sprzęt RTV, AGD, zestawy kosmetyków i inne.

 

ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie jest jednym z ośrodków na terenie Podkarpacia realizującym profilaktyczne programy zdrowotne, w tym: profilaktykę raka piersi wśród kobiet
w wieku 50 – 69 lat.

Profilaktyką zdrowotną zajmujemy się od kilku lat. Nasza działalność to nie tylko realizowanie badań profilaktycznych ale również praca nad zwiększeniem świadomości pacjentów dotyczących zdrowego trybu życia oraz konieczności wykonywania badań. W tym celu organizujemy różnego rodzaju prelekcje, spotkania, konkursy z nagrodami.

Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka raka piersi ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia i życia kobiet. Dzięki systematycznemu badaniu piersi można odpowiednio wcześnie wykryć niepokojące zmiany
w piersiach i zwiększyć swoje szanse na całkowite wyleczenie nowotworu piersi.

Do najczęściej stosowanych metod profilaktyki raka piersi należą: samobadanie piersi, USG, mammografia i badania genetyczne. Wszystkie te metody kontroli stanu zdrowia są równoważne
i stosuje się w różnych przypadkach.

Samodzielna kontrola piersi jest podstawową czynnością, którą każda kobieta po 18 roku życia powinna przeprowadzać  raz w miesiącu. Mammografia powinna być wykonywana okresowo u każdej kobiety między 50 a 69 rokiem życia, nie zaleca się jej kobietom przed 35 rokiem życia oraz w okresie laktacji wówczas doskonale sprawdza się USG. Ważnym elementem w profilaktyce raka piersi jest także zbadanie obciążenia genetycznego, w przypadku którego występuje duże prawdopodobieństwo zachorowania. Poza sprawdzeniem czy w rodzinie występował nowotwór piersi (lub jajnika), można wykonać badanie genetyczne określające predyspozycję do zachorowania.

Ryzyko zachorowania i objawy

Na zachorowanie narażone są szczególnie kobiety:

 • które nie rodziły lub urodziły po raz pierwszy po 30 roku życia,
 • u których wcześnie rozpoczęła się miesiączka i/lub późno menopauza,
 • długotrwale stosujące środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą,
 • w których rodzinie występowały przypadki nowotworu piersi lub jajnika
 • z mutacją genów BRCA-1 i BRCA-2.

W trakcie samokontroli piersi, szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • zmieniony kształt piersi,
 • wyczuwalne guzki lub stwardnienia,
 • zmarszczenia, wciągnięcia i zmiany koloru na skórze piersi,
 • zdeformowane lub zaczerwienione brodawki,
 • owrzodzenia lub wydzieliny z brodawki.

W razie zauważenia niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem.

 

„RAK a ZDROWIE” – II edycja

W II edycji kampanii „RAK a ZDROWIE” ZOZ Nr 2 w Rzeszowie we współpracy z Partnerami
i Sponsorami zajął się szeroko pojętą profilaktyką antynowotworową w Woj. Podkarpackim,
a w szczególności Powiatu Rzeszowskiego i Miasta Rzeszów. W bieżącej edycji oprócz loterii
z nagrodami dla Pań, które się zgłosiły do ZOZ Nr 2 w Rzeszowie na bezpłatne badania mammograficzne został skupiliśmy się na aktywnej edukacji społeczeństwa lokalnego. Związku z tym nasza akcja trwa do 30 czerwca 2016 r.

Grudzień 2015 r. jest okresem, w którym zamykamy pierwszy etap projektu „RAK a ZDROWIE”.
W ramach pierwszego etapu udało nam się osiągnąć następujące wyniki:

 • wysłaliśmy 2000 szt. imiennych zaproszeń na bezpłatne badania mammograficzne do Pań, które po raz pierwszy kwalifikują się w ramach NFZ w przedziale wiekowym 50 -69 lat,
 • przeprowadziliśmy z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym 11 prelekcji w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Rzeszowskiego, w których wzięło udział 683 uczennice,
 • w ramach loterii „RAK a ZDROWIE”, na bezpłatne badania mammograficzne zgłosiło się 453 kobiety w wieku 50 – 69 lat, z nich 40 Pań otrzyma nagrody.

28 grudnia 2015 r. o godzinie 11.00 w siedzibie ZOZ Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredy 9 odbędzie się oficjalne rozdanie nagród w ramach loterii.

Natomiast w II etapie kampanii „RAK a ZDROWIE” planujemy dalsze działania profilaktyczne
w szkołach Powiatu Rzeszowskiego. Do 25 Zespołów Szkół, które się zgłosiły do naszego projektu zostaną rozesłane materiały edukacyjne, m. in. „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”. Dodatkowo planujemy szkolenie lekarzy z zagadnień onkologicznych oraz ciąg dalszy prelekcji na nowy temat zdrowego trybu życia.

„RAK a ZDROWIE” I i II edycja – PODSUMOWANIE

 

ZOZ Nr 2 w Rzeszowie od wielu lat prowadzi działania profilaktyczne dla mieszkańców Województwa Podkarpackiego, zwłaszcza Powiatu Rzeszowskiego i Miasta Rzeszów. Jednym z takich działań jest obecna profilaktyka antynowotworowa społeczeństwa lokalnego pod nazwą „RAK a ZDROWIE”.

W przeciągu 2 lat (2014; 2015) udało nam się  przy współpracy z naszymi Partnerami i Sponsorami przeprowadzić dwie edycje loterii z nagrodami dla Pań, które się zgłosiły do ZOZ Nr 2 w Rzeszowie na bezpłatne badania mammograficzne w ramach NFZ.

Łącznie na badania mammograficzne w ramach akcji „RAK a ZDOIWIE” zgłosiło się 1015 Pań z całego Województwa Podkarpackiego.

Zostało również przeprowadzonych z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym 22 prelekcję
w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Rzeszowskiego i Miasta Rzeszów, w których wzięło udział 1356 uczennic.

Natomiast w 2014 r. ZOZ Nr 2 w Rzeszowie we współpracy z Prewencją Pierwotną Nowotworów przeprowadził w 12 szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 3 miesięczne szkolenia z zakresu „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, w których uczestniczyło 942 uczniów.

Podsumowując prowadzone przez ZOZ Nr 2 w Rzeszowie działania profilaktyczne z zakresu profilaktyki antynowotworowej udało się przeprowadzić:

 • 2 edycje loterii dla Pań, w których wzięło udział 1015 kobiet,
 • w szkołach prelekcje, w których uczestniczyło 2298 uczniów i uczennic.

 

 • Wyniki konkursu 2015

NAGRODY DODATKOWE WYLOSOWAŁY:

 1. Pani Krystyna Rzeźnik

Nagroda: Aparat fotograficzny COOLPIX L 31 firmy NIKON

 1. Pani Irena Międlar

Nagroda: Aparat fotograficzny COOLPIX L 31 firmy NIKON

 1. Pani Bazan Elżbieta

Nagroda: lokówko-suszarka marki SENCOR

 1. Pani Lucyna Michałek

Nagroda: Mikser z wyposażeniem marki Zelmer

 1. Pani Władysława Anna Dusza

Nagroda: Blender ręczny marki Zelmer

 1. Pani Teresa Kata

Nagroda: Parowar marki Russell Hobbs

 1. Pani Halina Smuk

Nagroda: Czajnik bezprzewodowy marki Bosch

 1. Pani Alicja Kruczek

Nagroda: Kołdra hipoalergiczna 135×200

 1. Pani Grażyna Cag

Nagroda: Kołdra Kronborg 135×200

 1. Pani Lucyna Szura

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani Barbara Leśniak

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani: Janina Kontor

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani :Kazimiera Kędzior

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani: Stanisława Wyrwał

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani: Wiesława Błońska

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

16.Pani: Teresa Micał

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

17.Pani: Halina Trznadel

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

18.Pani: Anna Puterla

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani: Małgorzata Zagórska

Nagroda: Zestaw kosmetyków marki Inglot

 1. Pani: Maria Łach

Nagroda: Patelnia marki Tefal 24 cm

 1. Pani: Teresa Miłek

Nagroda: Patelnia marki Tefal 24 cm

 1. Pani: Elżbieta Hadam

Nagroda: Patelnia marki Tefal 24 cm,

 1. Pani Irena Jurek

Nagroda: Patelnia marki Tefal 24 cm,

 1. Pani Bogusława Grad

Nagroda: Komplet 3 ręczników w kolorze ciemnej fuksji

 1. Pani Zofia Dudek

Nagroda: Komplet 3 ręczników w kolorze fioletowym

 1. Pani Wiesława Pomykała

Nagroda: komplet 3 ręczników w kolorze pomarańczowym

 1. Pani Anna Szuberla

Nagroda: podwójny bilet do kina na seans filmowy 2D

 1. Pani Józefa Moskwa

Nagroda: podwójny bilet do kina na seans filmowy 2D

 1. Pani Krystyna Cyparska

Nagroda: podwójny bilet do kina na seans filmowy 2D

 1. Pani: Bronisława Słysz

Nagroda: podwójny bilet do kina na seans filmowy 2D

 1. Pani Barbara Walczyk

Nagroda: podwójny bilet do kina na seans filmowy 2D

 1. Pani Helena Grot

Nagroda: Komplet pościeli Bed Linen 140×200

 1. Pani Dorota Janik

Nagroda: Komplet pościeli Henna Kronborg 140×200

 1. Pani Cecylia Synoś

Nagroda: Komplet pościeli IDA KRONBORG 160×200

 1. 35. Pani Barbara Żelazny

Nagroda: Komplet pościeli IDA 160×200

 1. Pani Rozalia Kuźniar

Nagroda: Komplet pościeli Haldis 140×200

 1. Pani Elżbieta Ożóg

Nagroda: Poduszka Ortopedyczna Price Star

 1. Pani: Stawicka Anna

Nagroda: Poduszka Ortopedyczna Price Star

 1. Pani Danuta Maś

Nagroda: Poduszka Ortopedyczna WEEL PUR CONTOUR

NAGRODĘ GŁÓWNĄ WYLOSOWAŁA:

Pani: Anna Płodzień

Nagroda: Żelazko parowe marki Philips


 

 • Wynik konkursu 2014

Kampania zdrowotna „RAK a Zdrowie”, która trwała od 15 października do 31 grudnia 2014 r. Celem tej kampanii było zachęcenie kobiet w wieku 50 – 69 lat z terenu Województwa Podkarpackiego do zgłaszania się na bezpłatne badania mammograficzne w ramach umowy z NFZ. Każda z Pań, która się w tym okresie zgłosiła na badanie mammograficzne do
ZOZ Nr 2 w Rzeszowie mogła uczestniczyć w loterii z nagrodami.

Dzięki wsparciu naszych Sponsorów zostało przygotowane 40 nagród, w tym 3 nagrody będące badaniami z zakresu obciążenia genetycznego raka piersi i jajnika (BRCA1).

W wyniku akcji „RAK a Zdrowie”, w okresie od 15.10 – 31.12.2014 r. przebadało się 562 kobiety. Z tej grupy kobiet chęć uczestniczenia w loterii zgłosiło 445 Pań. Najwięcej kobiet pochodziło z Rzeszowa (101 kobiet), Sokołowa Młp. (19 kobiet), Zaczernia (17 kobiet), Bratkowic (13). Oprócz tego do konkursu zgłosiły się mieszkanki innych powiatów Województwa Podkarpackiego: Lubaczowskiego, Łańcuckiego, Jasielskiego, Krośnieńskiego, Leżeńskiego, Ropczycko-Sędziszowskiego, Kolbuszowskiego.

W porównaniu do tego samego okresu (15.10 – 31.12. 2013 r.) liczba kobiet które się zgłosiły na badania mammograficzne wynosiła 305 Pań. Tym samym dzięki konkursowi notujemy wzrost zgłoszeń kobiet na badania mammograficzne.

Na 562 kobiety przebadane w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie 34 kobiety zostały skierowane na dalszą diagnostykę. Zmiany łagodne wykryto u 25 Pań. 3 panie wygrały również badania genetyczne z zakresu obciążenia genetycznego raka piersi i jajnika (BRCA 1).

Nagrody wygrały: Pani Grażyna Depa – odkurzacz DOT ZELMER (nagroda główna); Pani Maria Kowalska – aparat fotograficzny COOLPIX L29 firmy NIKON; Pani Katarzyna Fornal – 12 elementowy zestaw garnków; Pani Elżbieta Grendysa – mikser z zestawem akcesoriów marki ZELMER; Pani Henryka Piątek – żelazko parowe SENSIXX marki Bosch; Pani Zofia Micał – blender ręczny marki ZELMER; Pani Danuta Guzik – formę do pieczenia ERNESTO; Panie Alina Nowak, Dorota Tracz, Maria Targosz – badanie w kierunku genetycznej predyspozycji do raka piersi i jajnika (BRCA1); Panie Elżbieta Kołodziej, Józefa Bogdan, Maria Lepianka, Kazimiera Mac, Helena Kołodziej, Stanisława Musiał, Zofia Bembenek, Alicja Prokopowicz, Katarzyna Rzeszutek, Krystyna Pustelak – zestawy kosmetyków INGLOT; Panie Danuta Mitał, Maria Książek, Halina Peszko – patelnie marki TEFAL; Panie Aleksandra Kuśnierz, Grażyna Cybulska, Barbara Fuglewicz – zestawy kosmetyków; Panie Stanisława Szczoczarz, Elżbieta Dudek, Małgorzata Rębisz, Krystyna Słupek, Stanisława Różańska – podwójne bilety do Multikina; Pani Helena Piętowska – dzbanek filtrujący z manualnym indykatorem DAFI; Panie Janina Ożóg, Kazimiera Bereś, Halina Szpunar – komplety pościeli DAISY; Panie Małgorzata Słupczyńska, Halina Pustelak – komplet pościeli SISKA; Pani Alicja Trojanowska – kołdra KRONBORG DENMARK; Panie Maria Błońska, Maria Szeremeta – poduszki ortopedyczne WELL PUR CONTOUR.

 http://www.rakazdrowie.pl/?page_id=9 DSCF2856 DSCF2855 DSCF2852 DSCF2850 DSCF2846 DSCF2836

 

 

 • Profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy wśród kobiet

Od 2014 roku ZOZ Nr 2 w Rzeszowie aktywnie działa w zakresie profilaktyki raka piersi i szyjki macicy poprzez różnego rodzaju akcje, tj. :

 • Akcja „Dzień Kobiet 2014” – od 7 marca 2014 r. do 31 maja 2014 roku została zorganizowana na szeroką skalę kampania zachęcająca kobiety w wieku 50 – 69 lat do bezpłatnych badań mammograficznych. W ramach działań oprócz dystrybucji zaproszeń na badania mammograficzne Panie otrzymywały również zaproszenia na bezpłatne badania z zakresu spirometrii i badań laboratoryjnych (morfologia, glukoza, cholesterol całkowity) oraz tomografię oczną OCT.

http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/zdrowie/profilaktyczne-badania-dobrym-prezentem-na-dzien-kobiet/14297776

 • Cykl Letnich Pikników w Powiecie Rzeszowskim w Boguchwale (Dzień Dziecka, Dni Boguchwały) i Błażowej (Dni Błażowej)

 

 • Edukacja młodzieży w gimnazjach i szkołach średnich z zakresu raka szyjki macicy i raka piersi

Od kwietnia 2014 ZOZ Nr 2 w Rzeszowie współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym  Programy Profilaktyczne Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Współpraca ta polega na organizowaniu w szkołach które są pod „opieką” ZOZ-u Nr 2 w Rzeszowie z terenu Powiatu Rzeszowskiego  zajęć, profilaktycznych dla uczennic szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Zajęcia te dotyczą profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi.

Celem nawiązanej współpracy pomiędzy nami a WOK-iem jest edukacja młodzieży szkolnej
w celu zmniejszenia ryzyka późnego wykrycia raka szyjki macicy i raka piersi, jak również dotarcie z tą informacją do ich rodziców, zwłaszcza matek.

Obecnie jesteśmy już po kilku prelekcjach, które odbyły się:

 • w Gimnazjum im. ks. ppłk Stanisława Żytkiewicza w Boguchwale
 • w Zespole Szkół w Trzcianie
 • w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie
 • w Zespole Szkół w Tyczynie
 • w Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Młp.
 • w Publicznym Gimnazjum im. bł. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach

Wykłady prowadzą lekarze na co dzień pracujący w Podkarpackim Centrum Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina
w Rzeszowie. Jest to prelekcja dotycząca profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi wzbogacona o warsztaty samobadania piersi na fantomie piersiowym, na którym uczestniczki szkoleń mogą same wybadać  zmiany w strukturze piersi. Każde spotkanie zakończone jest merytoryczną dyskusją; istnieje możliwość zadawania indywidualnie pytań prowadzącemu szkolenie.

WOK gwarantuje całkowite pokrycie kosztów za wykład dla lekarza, a także wraz
z ZOZ Nr 2 w Rzeszowie udostępnia materiały edukacyjno-informacyjne w postaci ulotek, plakatów oraz drobnych gadżetów programowych.

 

 • Edukacja dzieci i młodzieży oraz nauczycieli w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych z zakresu „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”

Od października  2014 r. ZOZ Nr 2 w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Onkologicznym wprowadza w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkolenia z zakresu „Europejskiego kodeksu walki z rakiem” dla uczniów i nauczycieli.